Domy kanadyjskie dobrym rozwiązaniem

Dawniej domy budowane w technologii szkieletu drewnianego były niezwykle popularne z uwagi na niską cenę drewna. Sprawiało to, że tego rodzaju domy były bardzo popularne w stosunku do tych, które powstawały za pomocą stosowania innych metod. Niestety w tych czasach brakowało jednak fachowej wiedzy, mówiącej o tym, w jaki sposób należy budować domy kanadyjskie https://domyhbe.pl/pl. Wszystko to skutkowało tym, że technologia ta potrafi wywoływać sprzeczne opinię i budzić szereg różnych wątpliwości.

Nieufność wobec domów kanadyjskich

    W dzisiejszych czasach można się jeszcze spotkać ze stosunkowo dużą ilością negatywnych opinii wobec stawiania domów w tej technologii. Wynika to z faktu, że duża ilość tego typu budynków została wzniesiona w sposób nieprawidłowy. Skutkiem tego stanu rzeczy były pojawiające się negatywne komentarze, mówiące o kiepskiej jakości domów, ich małej trwałości oraz wszelkiego rodzaju uciążliwości związanych z ich eksploatacją.

Obecnie firmy zajmujące się budową domów w tej technologii, podchodzą do swojej pracy w fachowy sposób. Drewno wykorzystywane w procesie budowy posiada właściwe parametry i jest odpowiednio przygotowane. Pojawiły się również organizacje, których zadaniem jest promowanie domów kanadyjskich i przeprowadzanie odpowiednich szkoleń dla firm budowlanych.

Materiał na budowę domu kanadyjskiego

    Budowy domu kanadyjskiego może podjąć się zarówno indywidualny inwestor, jak i zlecić to profesjonalnej firmie. Naturalnie by podjąć się samodzielnej budowy należy posiadać określoną wiedzę oraz potrzebne umiejętności. Tego rodzaju budynek można postawić zdecydowanie szybciej, niż ma to miejsce w przypadku stosowania cegły, betonu lub pustaków.

Dużym atutem jest również fakt, iż w razie pomyłki, stosunkowo łatwo można będzie naprawić błąd. Spowodowane jest to tym, że wszystkie elementy dostosowane są do systemu modularnego.

Istotą poprawnej budowy domu w tej technologii jest właściwe przygotowanie elementów konstrukcyjnych. Drewno jest produktem łatwym w obróbce, dlatego też jeśli we właściwy sposób dokona się wyliczeń odpowiedniej liczby belek oraz przytnie się je ze spełnieniem konkretnych wymogów, nie powinno być problemów z właściwym postawieniem domu. Problemy mogą pojawić się w sytuacji, kiedy inwestor pragnąc zaoszczędzić nie dokona zakupu dobrego jakościowo drewna.

Drewo, z którego powstają domy kanadyjskie musi być wytwarzane we właściwy sposób. Najlepszy jest ten sprawdzony w Kanadzie. Drewno powinno charakteryzować się posiadaniem gęstych słojów. Materiał musi być wysuszony komorowo i czterostronnie ostrugany.

Charakterystyka domów kanadyjskich

Domy kanadyjskie prędko się wychładzają, jednak proces ich ocieplania również postępuje bardzo szybko. W kwestii pękania tynków oraz płytek, wiele zależy od właściwej budowy i usztywnienia szkieletu domu. Jeśli jest on wykonany poprawnie, elementy konstrukcji będą pracować jedynie w minimalnym zakresie. W takim przypadku żadna okładzina nie powinna pęknąć.

Podobnie sprawa wygląda z mogącymi się pojawić koniecznymi naprawami. Jeśli dom zbudowany został zgodnie ze sztuką, naprawy będą sporadyczne. Ważne jednak, aby fachowcy zadbali o dokładne wykonanie wszystkich elementów.

Co słychać w domach kanadyjskich?

    Domy kanadyjskie mogą charakteryzować się taką samą akustyką jak te, które zostały wykonane z cięższych materiałów. Zależy to w jednak w głównej mierze od tego, jakiej jakości drewno zostało użyte oraz czy wszelkie prace zostały wykonane w fachowy sposób. Jeśli pewne elementy zostaną zaniedbane, mogą pojawić się trzaski, skrzypienie lub też uginanie się podłóg.

Bardzo wiele zależy również od samego projektu domu drewnianego https://domyhbe.pl/pl/projekty, który powinien uwzględniać wszelkie wytyczne dotyczące akustyki ścian oraz stropów. Na poprawę akustyki mogą składać się nawet drobne sprawy, takie jak na przykład zastosowanie krótszych śrub w mniejszej liczbie. Instalacje kanalizacyjne powinny natomiast zostać ułożone w taki sposób, by nie zostały połączone z elementami mogącymi przenosić dźwięki. Najlepszym sposobem jest prowadzenie rur przy zastosowaniu specjalnych, izolacyjnych kołnierzy ochronnych w momencie przechodzenia przez kondygnacje. Można również izolować tego rodzaju przejścia za pomocą wełny skalnej.

Wartość domów kanadyjskich

    Czy ceny domów kanadyjskich https://domyhbe.pl/pl/oferta-domow są wysokie? Wszystko zależy od wielu czynników, którymi są przede wszystkim lokalizacja, sposób wykończenia lub metraż. Domy znajdujące się na rynku wtórnym, bardzo często potrafią mieć niższą cenę, niż te budowane innymi metodami.

Sprawia to, że może warto rozważyć zakup tego rodzaju budynku lub też podjąć się budowy w tej technologii. Okazuje się bowiem, że wiele z negatywnych opinii pojawiających się na temat domów kanadyjskich jest mocno przesadzona. Tak naprawdę różnego rodzaju niedoskonałości mogą pojawiać się zarówno w domach budowanych z drewna, jak i tych stawianych z cegieł. Dużo zależy bowiem od samych materiałów i czynnika ludzkiego w postaci dobrej, sprawdzonej i fachowej ekipy, która wykona swoją pracę w prawidłowy sposób.