Gdzie jest polski lombard – kluczowe informacje

Gdzie jest polski lombard – kluczowe informacje: lombard jest miejsce, w którym można uzyskać krótkoterminową pożyczkę w zamian za zastawienie określonej wartości przedmiotu. W miejscu takim dokonuje się: skupu złota, skupu rowerów, skupu telefonów, skupu laptopów, jak również skupu mieszkań. Przy czym należy pamiętać, iż tylko nie wiele lombardów daje możliwość uzyskania pożyczki pod zastaw mieszkania, w zależności od tego, czy dysponują one tą dużą ilością gotówki. Najczęściej w lombardach są zastawianie przedmioty takie jak: biżuteria (zarówno ta srebrna, jak i złota), antyki, wartościowe pamiątki rodzinne, jak i smartfony. Miejsca takie, jak lombard w obecnej chwili cieszą się o wiele większą popularnością, niż jeszcze kilka lat temu, bowiem ludzie coraz bardziej przekonują się do takiej formy brania pożyczek.

Jakie są profity płynące z brania pożyczek pod zastaw w lombardzie?

Do profitów płynąć z brania pożyczek pod zastaw można zaliczyć między innymi szybkość oraz prostotę otrzymania takiej pożyczki, możliwość zastawienia różnorodnych rodzajów przedmiotów, jak również to, że pożyczkę pod zastaw można utrzymać jedynie przy spełnieniu minimum formalności.

Polski lombard

Polskie lombardy znajdują się nie tylko na terytorium naszego kraju, ale również poza jego obszarem. Otóż należy pamiętać w szczególności o tym, że polskie lombardy można spotkać przede wszystkim w krajach, których przebywa na stałe duża ilość Polaków, a do miejsc tych można zakwalifikować między innymi Wielką Brytanię, Niemcy, a także Holandię. Polacy równie często korzystają z usług, jakie oferuje lombard także za granicą. Gdyż dzięki temu mają możliwość otrzymania dodatkowej gotówki w krótkim czasie i przy zachowaniu minimum formalności. Polskie lombardy działające za granicą cieszą bardzo dużą popularnością wśród swych klientów i korzysta z nich coraz większe grono osób.

Co trzeba wiedzieć zamierzając wziąć pożyczkę w lombardzie?

Gdzie jest polski lombard - kluczowe informacje
Gdzie jest polski lombard – kluczowe informacje

Chcąc wziąć pożyczkę w lombardzie należy w szczególności wziąć pod uwagę duże oprocentowanie, które w większości przypadków wynosi od 30 do 60 procent wartości całej pożyczki, jak również prowizję, która również jest wysoka, ale jest ona ustalana indywidualnie przez poszczególne lombardy. Aczkolwiek w większości sytuacji prowizja wynosi około 15 procent za każdą udzieloną pożyczkę. Inną kwestią, na którą trzeba się też przygotować jest to, że lombardy udzielają tylko i wyłącznie pożyczek o krótkim terminie spłaty. Krótki termin spłaty oznacza nic innego, jak to, że zobowiązanie takie trzeba spłacić w terminie trzydziestu od momentu podpisania umowy o pożyczkę lombardową.

Każda osoba, która udaje się do lombardu w celu pożyczenia pieniędzy w lombardzie zawiera z takim miejscem umowę zastawu. Umowa zastawu jest potrzebna przede wszystkim dlatego, aby móc zagwarantować pożyczkobiorcy, że zastawiona przez niego rzecz, wróci do niego, gdy spłaci swoje zobowiązanie w całości po terminowej spłacie swojego zobowiązania finansowego w lombardzie. Trzeba też wiedzieć o tym, iż umowa zastawa jest formą zabezpieczenia nie tylko dla samego klienta, ale również i dla wierzyciela, czyli w tym przypadku wierzycielem jest lombard.

Umowa zastawu, aby mogłaby w sposób odpowiedni napisana powinna zawierać następujące elementy: oznaczenie terminu spłaty, określenie formy zastawu, opisanie zastawionego przedmiotu, określenie kwoty zwrotu pożyczki, określenie wysokości oprocentowania, określenie wysokości prowizji od udzielonej pożyczki, jak również oznaczenie stron umowy oraz oznaczenie daty oraz miejsca zawarcia umowy zastawu.

Przepisy prawne dotyczące lombardów

Jeśli chodzi o przepisy prawne regulujące funkcjonowanie lombardów to trzeba w szczególności zaznaczyć to, iż by móc prowadzić takie miejsce osoba nie musi posiadać żadnych konkretnych zezwoleń na ten cel lub koncesji. Miejsce takie może więc otworzyć każdy zainteresowany prowadzeniem takiej działalności gospodarczej. Do jedynych z najważniejszych aktów prawnych, które regulują kwestię funkcjonowania miejsc, takich lombardy trzeba zakwalifikować przede wszystkim: ustawę antylichwiarską, kodeks cywilny, ale też ustawę o rachunkowości.

Brak spłaty pożyczki lombardowej w terminie

Jeśli pożyczka lombardowa nie zostanie spłacona w terminie to przedmiot, który został zastawiony w celu uzyskania takiej pożyczki przepada. Oznacza to, że przechodzi o w pełną własność na lombard, w którym była brana taka pożyczka lombardowa. A następnie lombard ma możliwość wystawienia takiego przedmiotu na sprzedaż.

Lombardy dają też możliwość swoim klientom przedłużenia terminu spłaty zobowiązania finansowego. Aczkolwiek przesunięcie takiego terminu spłaty nie jest darmowe. Aby móc przesunąć termin spłaty zobowiązania trzeba zapłacić około dziesięciu procent wartości całej zaciągniętej pożyczki. Dopiero wtedy lombard może nam dać kolejne trzydzieści dni na uregulowanie całej kwoty zadłużenia. Oczywiście nie musimy czekać do końca tego terminu, po rzecz jasna pożyczkę taką może spłacić również wcześniej, jeżeli będziemy tego chcieli. Z pożyczek lombardowych należy korzystać w sposób racjonalny.