Gdzie znaleźć Apple ID?

Regularnie dochodzi do incydentów, w których zapominamy swojego Apple ID. Wydaje nam się, że jego odzyskanie jest niemalże niemożliwe. Na szczęście w rzeczywistości wygląda to nieco inaczej, bowiem w praktyce jest to stosunkowo prosta procedura, która nie wymaga ogromnych umiejętności technologicznych. Czym dokładnie jest Apple ID? W jaki sposób szybko i skutecznie zarejestrować konto Apple ID? Jak zabezpieczyć konto Apple ID przed włamaniem? W jaki sposób znaleźć Apple ID? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Apple ID – co to jest?

Gdzie znaleźć Apple ID?Jeśli zdecydowalibyśmy się na zdefiniowanie Apple ID, doszlibyśmy do wniosku, że jest to konto podobne do “wszystko w jednym”. Dzięki niemu możliwe jest korzystanie z wielu usług firmy Apple. Do najbardziej powszechnych możemy zaliczyć iTunes Store, iCloud, iMessage, Face Time, App Store, Mac App Store, a także kilka innych, które są mniej popularne. Jest to o tyle świetnie rozwiązanie, że za pośrednictwem jednego identyfikatora możliwe jest skorzystanie ze wszystkich usług jednocześnie. Każdy przeciętny użytkownik powinien zdawać sobie sprawę z tego, że nie ma konieczności posiadania Apple ID, aby móc korzystać z produktów marki Apple. Niestety wiąże się to z przykrymi dla nas konsekwencjami. Nie będzie możliwości korzystania z wielu ciekawych funkcji, co warto mieć na uwadze. W praktyce wygląda to tak, że możemy korzystać z naszych iPhone’ów, jednakże tylko na podstawowym poziomie. Przykładowo nie mamy możliwości pobierania czy też instalowania aplikacji, przez co nie możemy zwiększyć funkcjonalności naszego sprzętu. Dodatkowo nie jesteśmy w stanie dokonać zakupu treści multimedialnych w postaci filmów czy muzyki. Co godne podkreślenia- nie wyślemy i nie odbierzemy wiadomości za pośrednictwem aplikacji iMessages. Jeśli nadal nie do końca rozumiesz, w jaki sposób działa Apple ID, odwiedź autoryzowany serwis Apple – specjaliści z pewnością rozwieją wszelkie wątpliwości.

Jak zarejestrować konto Apple ID?

Zarejestrowanie Apple ID nie jest zbyt skomplikowaną czynnością, jednakże jeśli nowinki technologiczne sprawiają nam problemy, naprawa Apple wykona poszczególne czynności za nas. Rejestracja konta może się odbyć poprzez odwiedzenie My Apple ID.W tym miejscu należy zaznaczyć, że rejestracja jest zupełnie darmowa, a także nie wymaga podłączenia karty kredytowej, co dla wielu jest zbawienną informacją. Właściwie jedyne, czego potrzebujemy, to posiadanie prawidłowego adresu mailowego. Dodatkowo podajemy kilka innych danych, takich jak chociażby imię i nazwisko. Co godne podkreślenia- istnieją także inne sposoby, dzięki którym możliwe jest utworzenie identyfikatora Apple ID. Taką czynność możemy dokonać, kiedy podejmujemy się po raz pierwszy konfiguracji własnego telefonu. Pojawi się dodatkowa opcja utworzenia wcześniej wspomnianego ID. Należy pamiętać o tym, że możemy mieć już wcześniej założony identyfikator. Jeśli go nie pamiętamy, ewentualnie nie mamy pewności co do jego poprawności, możemy spróbować znaleźć swój Apple ID, o czym piszemy w dalszej części artykułu.

Jak zabezpieczyć konto Apple ID przed włamaniem?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że konieczne okaże się odpowiednie zabezpieczenie konta Apple ID. Nie chcielibyśmy bowiem, aby doszło do sytuacji, w której nasze dane zostałyby okradzione. Największe znaczenie ma oczywiście hasło. Powinno być ono możliwie najsilniejsze. Zgodnie z wymaganiami, musi składać się z ośmiu znaków, uwzględniając przy tym cyfrę i wielką literę. Dodatkowo zaleca się stosowanie znaków specjalnych, takich jak chociażby znaki zapytania, wykrzykniki, kropki itp. W konsekwencji złamanie naszych zabezpieczeń będzie jeszcze trudniejsze, a konto będzie dobrze zabezpieczone. Aby zmaksymalizować własne bezpieczeństwo, warto zdecydować się na zabezpieczenia w postaci dwustopniowego uwierzytelniania. Musimy jednak liczyć się z tym, że każde ponowne logowanie będzie wymagało od nas podania specjalnego kodu czterocyfrowego. 

W jaki sposób znaleźć Apple ID?

Jeśli chcielibyśmy dowiedzieć się, jakie mamy Apple ID posiadając iPhone’a, musimy dostać się do “Ustawienia”. Jest to ikona koła zębatego, która znajduje się na głównym ekranie. W dalszej kolejności wybieramy swoje imię i nazwisko na ekranie. Nasz identyfikator Apple powinien pojawić się bezpośrednio pod naszym imieniem i nazwiskiem na kolejnym ekranie. Nieco inaczej wygląda to w sytuacji, kiedy jesteśmy posiadaczami urządzenia z wersją systemu iOS starszą niż 10.2. Wówczas znalezienie nazwy musi odbyć się w inny sposób, ze względu na odmienną strukturę systemu operacyjnego. W takich sytuacjach jeśli pragniemy wyświetlić swoje Apple ID, musimy kliknąć na iCloud. Tam naciskamy swoje imię i nazwisko- po chwili możemy cieszyć się ze swojego znalezionego identyfikatora. W razie jakichkolwiek problemów Apple naprawa udzieli nam dodatkowych wskazówek i rozwiąże wszelkie problemy.