Jak radzi sobie frankowicz? Osoby posiadające kredyt we frankach szwajcarskich mogą spróbować go anulować. To zasługa wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Należy jednak przejść całą procedurę CHF. co to obejmuje Przeanalizujmy krok po kroku program frankowy.
Analizuj i buduj współpracę
Szczery program zawsze zaczyna się od przygotowania bezpłatnego studium przypadku. Analizowane są wszystkie dokumenty dostarczone przez pożyczkobiorcę. Na tym etapie najważniejsza jest umowa, regulamin i ewentualne załączniki. W ramach analizy oceniane są warunki zawarte w umowie kredytowej. Co jest sprawdzane? Sprawdź możliwość dochodzenia roszczeń wobec banku. Na tym etapie przedstawiane są również możliwe decyzje.
Po przesłaniu bezpłatnej analizy czas na podjęcie decyzji o współpracy. W przypadku zainteresowania pożyczkobiorcy współpracą, wszystkie warunki współpracy zostaną wspólnie uzgodnione. W tym celu opracowano dalszy plan działania. W tym celu opracowano strategię procesową. Podpisanie umowy i udzielenie pełnomocnictwa otworzyło nam drzwi do wykonania kolejnego kroku.
Kompletny plik
Decydując się na współpracę z kancelarią prawną pierwszym poważnym i absolutnie niezbędnym krokiem jest skompletowanie wszystkich istotnych z punktu widzenia sprawy dokumentów. Mowa oczywiście o wszystkich dokumentach, których kancelaria jeszcze nie posiada. W tym celu należy zwrócić się do banku o zestawienie wszystkich rat, regulamin kredytu oraz o uzyskanie w tym celu dowodu dokonanych wpłat.
Należy zaznaczyć, że kredytobiorca zazwyczaj posiada jedynie umowę kredytową CHF i ewentualne załączniki (jeśli zostały wystawione). Na tej podstawie można oszacować wartość dochodzonych przez nas roszczeń i wypracować argumentację na rzecz ich zasadności.
Jak długo trwa ten etap? Wszystko zależy od banku. Czasami wszystko idzie dobrze i wszystkie wymagane dokumenty otrzymujesz w pierwszym liście. Czasami jednak ten proces trwa znacznie dłużej. Kancelaria Prawna Frank ze Szczecina zgadza się, że skompletowanie wszystkich dokumentów zajmuje zwykle około miesiąca lub dwóch. Czas liczy się od momentu podjęcia pierwszej akcji.
Polubowne rozwiązywanie sporów
Kancelaria prawna współpracująca z franczyzobiorcami zawsze stara się w trakcie całego procesu rozwiązywać spory polubownie. Nasz prawnik składa reklamację do banku, żądając zapłaty odpowiedniej kwoty z pominięciem etapu kierowania sprawy do sądu. W wielu przypadkach podejmuje się również próbę skierowania sprawy do Rzecznika Finansowego. Jednak doświadczenie kancelarii pokazało, że niestety banki nie są skłonne do rozwiązywania sporów na drodze polubownej. Ostateczną decyzję podejmuje kredytobiorca. Musimy jednak pamiętać, że banki najczęściej kwestionują roszczenia kredytobiorców. Kancelarie adwokackie nie marnują czasu, pracując już nad treścią pozwu.
Procedura sądowa
Złożenie wniosku następuje równocześnie z wszczęciem postępowania w sprawie. Jej kopię sąd doręcza bezpośrednio pozwanemu bankowi. Pozew zawiera termin na złożenie stosownej odpowiedzi. Można również zarządzać dalszą wymianą pism procesowych między stronami. Co to znaczy? Są one wymieniane przez przedstawicieli stron. W ten sposób sąd dał oskarżonemu możliwość obrony. Ten etap może trwać nawet kilka miesięcy. Wszystko zależy od konkretnego sądu rozpatrującego sprawę. Istotne są również indywidualne okoliczności konkretnej sprawy.
Biorąc pod uwagę złożony charakter roszczenia o nadpłatę za zbiornik paliwa, istnieje duże prawdopodobieństwo, że sąd zażąda opinii biegłego w wyznaczonym terminie. Sąd jest bardzo prawdopodobny.
Rozprawa jest integralną częścią procesu sądowego. Oczywiście sprawa mogła zakończyć się za jednym zamachem. Jednak każdy przypadek jest inny i mamy do czynienia z indywidualnymi okolicznościami konkretnego przypadku. Złożoność poszczególnych przypadków jest również różna. Należy to wziąć pod uwagę. Oczywiście bądź optymistą.
Ostatni krok – osąd
Postępowanie sądowe zawsze kończy się stosownym wyrokiem. W przypadku przegranej możemy odwołać się od decyzji i tym samym wszcząć postępowanie odwoławcze. Kiedy upływa termin składania wniosków? Jest to termin czternastu dni od dnia otrzymania wyroku wraz z pisemnym uzasadnieniem. Wydając wyrok, sąd podaje ustne uzasadnienie wyroku, a na żądanie stron uzasadnia je w formie pisemnego wyroku w ciągu tygodnia. Teoretycznie sąd ma na to dwa tygodnie. Samo niedotrzymanie tego terminu nie wiąże się jednak z żadnymi konsekwencjami prawnymi ani konsekwencjami, więc w praktyce oczekiwanie na pisemne uzasadnienie trwa znacznie dłużej. Pamiętaj, wybór dobrego biura jest bardzo ważny, w końcu będzie nas reprezentował.
Pomoc | przy | kredycie |
ul. Kaszubska 53/5 |
70-226 Szczecin |
664 954 550 |
www.pomocprzykredycie.pl |