Jak rozpoznać oryginalne szorty Versace?

Szorty to bardzo wygodna część ubioru, tym bardziej, jeśli będzie to produkt markowy. Jak rozpoznać oryginalne spodenki Versace?

Gdzie kupować oryginalne produkty?

Aby kupić oryginalne spodenki Versace przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, gdzie je kupujemy. Najbezpieczniej będzie oczywiście, jeśli pójdziemy bezpośrednio do butiku danego domu mody i tam kupimy ubranie z certyfikatem autentyczności. Sklep z ekskluzywną odzieżą będący filią danego domu mody jest zawsze najpewniejszym źródłem akcesoriów opatrzonych danym logo.

Wyprzedaże ubrań markowych czasem się zdarzają, ale ponownie – najlepiej jest korzystać z nich w autoryzowanych butikach danej marki. Podobnie jest z wyprzedażami w Internecie, lub w ogóle z produktami sprzedawanymi za pośrednictwem sieci. Wtedy musimy cechować się wyjątkową czujnością podczas zakupów. Najlepiej jest nabyć spodenki Versace bezpośrednio na stronie internetowej tego domu mody. Znajdziemy tam sklep, w którym możemy zakupić ubrania, co do których autentyczności nie będziemy mieć wątpliwości.

Dużo czujności wymagać będzie korzystanie z innych źródeł Internetowych. Sklep z ekskluzywną odzieżą czy portal aukcyjny to nie zawsze będzie niestety źródło godne zaufania. Nawet jeśli na stronie czy też na pojedynczej aukcji wstawione będzie zdjęcie oryginalnego produktu – finalnie możemy otrzymać podrobione spodenki Versace zamiast autentycznego ubrania. Jak rozpoznać wówczas, że doszło do oszustwa?

Zwracajmy uwagę na tkaniny i szycie

Jak tylko otrzymamy do rąk nasze spodenki Versace należy im się dokładnie przyjrzeć. Przede wszystkim w oryginalnym produkcie wszystkie elementy, z których składa się ciuch będą doskonałej jakości. Zarówno tkaniny, jak i nici, oraz zamki i guziki. W prawdziwych produktach, które wyszły z domu mody Versace, nie znajdziemy żadnych bubli. Obejrzeć ubranie należy bardzo dokładnie, zarówno na prawej stronie, jak i na lewej. Nie powinno być na nim żadnych zmechaconych czy postrzępionych fragmentów, odstających nitek czy źle przyciętego materiały, lub źle wyprofilowanych guzików. Markowa odzież jest gwarancją doskonałości w każdym calu.

Przyglądajmy się metkom

Kolejną niezwykle ważną rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę odwiedzając sklep z ekskluzywną odzieżą są metki na ubraniach. Jak powinny wyglądać? Przede wszystkim chodzi tutaj o sposób, w jaki wyszyta lub nadrukowana jest nazwa danej marki. Napis powinien być idealnie odwzorowany, estetycznie wykonany, równy. Nie ma tu miejsca na żadne rozlane czy niedodrukowane litery. Jeśli napisy są wyszywane, również musi być to szycie doskonałe, bez żadnych wychodzących poza obręb nazwy nici.

Zwróćmy też uwagę na to na jakim etapie metka została dodana do ubrania. Metki oryginalnych marek są przytwierdzane do ubrań jeszcze na etapie produkcji. Jeśli mamy do czynienia z metką doklejoną lub doczepioną za pomocą agrafki – powinno wzbudzić to nasze wątpliwości. Spodenki Versace metkę będą miały raczej przytwierdzoną za pomocą specjalnego, eleganckiego sznurka z odpowiednim zabezpieczeniem, lub wszytą w taki sposób, by szew nie był widoczny i nie pozostawiał nieestetycznych śladów na ubraniu. Jeśli metka doszyta jest nicią o innym kolorze, lub naszyta jest nierówno, ubranie raczej nie jest oryginałem z domu mody Versace.

Podążajmy śladem szwów

Szwy zdradzą nam podróbkę nie tylko w przypadku metek przyczepionych do ubrania. Również każdy inny szew na spodenkach jest nam wiele w stanie powiedzieć o oryginalności produktu. Jeśli mamy do czynienia z tanią podróbką, to ten szew nigdy nie będzie tak naprawdę staranny. Często będzie to wręcz zwyczajny ścieg prosty, pochodzący spod igły najtańszego rodzaju maszyn do szycia. Nawet jeśli oszuści się postarali i zainwestowali w nieco bardziej skomplikowane maszyny, to i tak możemy być pewni, że w przypadku podróbki ubranie nie powstało w komfortowych warunkach, ani nie zostało uszyte przez szanowanych i godnie opłacanych oraz traktowanych pracowników. Poznamy to po tym, że szwy będą krzywe, niestaranne, mogą być źle wykończone, z postrzępionymi nitkami. W fabrykach produkujących podróbki nie istnieje pojęcie przerw, normowanych godzin pracy czy praw pracowniczych. Ubrania mają powstawać jak najszybciej i jak najniższym kosztem.

Szczególną uwagę należy zwrócić na szwy na małych elementach oraz po wewnętrznej stronie ubrania. Nawet jeśli oglądamy spodenki Versace, których główne szwy wydają się być nienaganne, zajrzyjmy głębiej. Zwróćmy uwagę na obszycie kieszeni, tak na zewnątrz, jak i w środku. Jak wygląda materiał wewnątrz kieszeni? Czy szew jest tam równie staranny co ten na zewnątrz? Spójrzmy także na guziki – czy są przyszyte równo? Dziurki, przez które przewlekamy guziki także są równie ważne. To bardzo małe elementy, które trudno obszyć dokładnie niewprawną ręką lub kiedy goni nas czas. Jeśli mamy do czynienia z podróbką, dziurki na guziki mogą ją zdradzić.

Wyprzedaże ubrań markowych potrafią być naprawdę kuszące, jednak zawsze miejmy świadomość, że możemy trafić na kiepskiej jakości podróbkę. Czasem warto wydać jednorazowo więcej pieniędzy, ale mieć przy tym pewność, że płacimy za jakość.

Opublikowano w Moda