Kolorowe, wesołe skarpetki

Moda na kolorowe skarpetki opanowała Polskę. Dotyczy nie tylko małych dzieci, u których  takie skarpety pasują do każdego stroju, ale także ludzi dorosłych. Panuje przekonanie, że skarpetki dobiera się koloru do spodni lub do koszulki polo i oczywiście do butów.  Idea kolorowych skarpetek zrywa z utartym patrzeniem na modę, zachęca do łamania zasad i do eksperymentowania. Kolorowe skarpetki można nosić do każdej stylizacji: stroju sportowego, jeansów, sukienek, a nawet do garniturów.

 

Powrót kolorowych skarpetek do łask projektantów

Jeszcze w latach 90-tych kolorowe skarpetki uchodziły za obciach. Zakładało się je w ostateczności, kiedy pozostałe skarpety były w praniu. Od kilku lat pojawiają się w kolekcjach najbardziej znanych projektantów i do szaf zwykłych ludzi lubiących bawić się modą. To hit ostatnich sezonów, co widać po obecności kolorowych skarpetek w sklepach.  Kolorowe skarpety dodały codziennej modzie kontrowersji i ją ożywiły. Ich zaletą jest to, że są tanim modowym gadżetem, który odmienia stylizację.

 

Łamanie zasad

Kolorowe skarpetki są wyraziste. Nie ma sensu dobierać ich pod kolor spodni, czy butów. Wystarczy, że jedna rzecz będzie do nich pasowała kolorystycznie. Najważniejsze, aby cała stylizacja tworzy przemyślaną całość. Według innej szkoły modowej – kolorowe skarpetki mogą kontrastować z resztą stroju i nie pasować zupełnie do żadnego elementu.  Tak ubrana osoba na pewno wyróżni się w tłumie. Kolorowych skarpetek nie trzeba pod spodniami. W najbardziej oryginalnej wersji można je założyć nawet do szpilek i ślubnego garnituru. Co odważniejsze kobiety idą jeszcze dalej w eksperymentach z kolorowymi skarpetkami i zakładają do garsonki i eleganckiego kostiumu, składającego się z marynarki i spódnicy.

 

Oficjalne stylizacje a kolorowe skarpety

W wielu firmach obowiązuje dress code – czyli narzucony odgórnie sposób ubierania się pracowników. W takim przypadku zakładanie kolorowych skarpetek do biurowego stroju może nie spotkać się z aprobatą szefostwa. Można je założyć dla swojej przyjemności i lepszego nastroju pod odpowiednio długimi spodniami.  Zabawę kolorami, wzorami skarpet i zestawianie ich z innymi elementami garderoby, lepiej zostawić na czas po pracy i na spotkania z przyjaciółmi.

 

Zasada druga -stonowane obuwie

Kolorowe skarpety przyciągają wzrok i to one powinny być najbardziej widoczną częścią garderoby na nogach. Do kolorowych skarpet najlepiej włożyć buty w stonowanym kolorze, np.: czarnym lub brązowym. Dzięki temu kolory i nadruki na skarpetkach będą lepiej widoczne, a buty nie będą dominowały nad skarpetkami.

 

Wyobraźnia górą

Kolorowe skarpetki zakłada się po to, aby ożywić strój i przyciągnąć uwagę. Są wstęp do zabawy z modą i strojem. Można je dobierać nie do koloru ubrań, ale do swojego nastroju, okazji i pogody za oknem. Ich zestawianie ogranicza jedynie odwaga i wyobraźnia osoby.

 

Kolorowe skarpetki do odkrytych butów

Do niedawna synonimem modowego obciachu były skarpety do sandałów lub innych odkrytych butów. Kojarzyło się to z fatalnym gustem i brakiem modowego wyczucia. Moda jest przewrotna i nieprzewidywalna. Bywa, że to, co dawniej było odbierane jako wpadka staje się modowym hitem. Połączenie skarpetek z szpilkami lub odkrytymi butami lansują najwięksi projektanci i szybko przekonuje się do tego trendu ulica. W końcu można założyć skarpetki do sandałów lub szpilek i wyglądać z klasą. Wystające skarpetki z butów nie wzbudzają już zdziwienia i niedowierzania. Stały się czymś normalnym, akceptowalnym w otoczeniu. Połączenie adidasy, kolorowe skarpety i jeansy o długości 7/8  jest znakomitym pomysłem na podkreślenie swojego stylu. Nie jest zarezerwowane wyłącznie dla dzieci i nastolatek. Dorosłe kobiety również mogą pozwolić sobie na takie połączenie do stylizacji nieformalnej.

 

Garnitur i kolorowe skarpetki

Jeszcze kilka temu połączenie garnituru i kolorowych skarpetek wydawało się niemożliwe. Panowie byli bardzo zachowawczy, jeśli chodzi o dobieranie części garderoby do garnituru – wszystko musiało zgodzić się kolorystycznie. Czasy zmieniły się i mężczyźni zauważyli, że taki drobiazg, jak skarpetki może poprawić im nastrój. Odważyli się na eksperymenty. Nadal połączenie garnitur i białe skarpety  budzi oburzenie, ale łącznie garnituru ze skarpetami w kolorową kratkę, czy paski spotyka się z coraz większą aprobatą. W końcu w stylu ubierania się chodzi o to, aby dobrze czuć się w swoim ciele i wyrazić swoje nastawienie do świata. Kolorowe skarpety do garnituru świadczą o dystansie do siebie i o chęci złamania klasycznego połączenia. Dominują wzory w paski i kratkę. Najczęstsze połączenia kolorów to: niebieski, fioletowy, czerwony, żółty, oliwkowy.

 

Kolorowe skarpety dodają optymistycznego charakteru stylizacji i bez wątpienia dobrze wpływają na samopoczucie. Znakomicie wyglądają w męskim wydaniu w połączeniu z krótkimi jeansowymi spodenkami i sportowymi butami. Kobiety już dawno odkryły, że kolorowe skarpetki tworzą świetne połączenie z krótką spódniczką i sportowymi butami.

Opublikowano w Moda