Medycyna estetyczna po sześćdziesiątce

Dojrzałe kobiety obserwują na swojej skórze zmiany, które zazwyczaj pogłębiają się po menopauzie. Wahania hormonalne i tryb życia mają na jej wygląd niebagatelny wpływ, podobnie zresztą jak zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu, toksyczne substancje w detergentach i innych używanych na co dzień substancjach, niezdrowe jedzenie. Aby zachować zdrowie, skóra musi mieć możliwość regeneracji, a wskutek działania wymienionych czynników jej zdolność do odnowy spada. Dodatkowymi czynnikami mającymi bezpośredni wpływ na starszy wygląd jest zanik podskórnej tkanki tłuszczowej, utrata napięcia mięśni podtrzymujących tkanki a nawet… zmiana układu kości. Stąd nawet wyjątkowo zadbana skóra może nie wystarczyć do stworzenia iluzji młodszego wieku: zdradza go odmienny od młodzieńczego kształt twarzy, zapadanie się skroni, mocne zarysowanie doliny łez.

Jakie zabiegi po 60.?

Warto zainwestować w zabiegi, które zatrzymają upływ czasu i będą pomocne w walce z dotychczas powstałymi zmianami. Medycyna estetyczna po 60. roku życia powinna skupiać się na wolumetrii twarzy (czyli jej wypełnieniu, doprowadzeniu do odzyskania młodzieńczego kształtu) i maksymalnym dbaniu o jędrność skóry. Sprawdzą się tu zabiegi, które przynoszą długofalowy efekt: laseroterapia, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, odmładzanie falami radiowymi. Po uzyskaniu opinii specjalisty łatwiej będzie nam indywidualnie dostosować plan leczenia do istniejących na twarzy zmian.

 

Zabiegi kosmetyczne odmładzające na szyję

Wiele kobiet podczas codziennej pielęgnacji zapomina o skórze szyi i dekoltu, tak istotnych dla młodego wyglądu. Szyję charakteryzuje niezwykle cienka, podatna na starzenie skóra, więc warto dbać o nią od najmłodszych lat. Po 60. Nieuchronnie znajdą się na niej zmarszczki, jednak specjaliści medycyny estetycznej mają na to swoje sposoby. Jeśli twoja szyja prezentuje się nieźle, to często wystarczy mezoterapia aby ją nawilżyć i odżywić, a tym samym spowolnić powstawanie kolejnych zmian. Zabieg mezoterapii połączonej z karboksyterapią jeszcze intensywniej zadziała na produkcję niezbędnych substancji podtrzymujących jędrność skóry. Warto przy okazji zadbać o dekolt i również poddać go pielęgnacji.

 

Dłonie zdradzające wiek

Zadbane dłonie to ozdoba każdej kobiety, jednak trudno utrzymać je w świetnym stanie. Z pomocą zniszczonym dłoniom idą zabiegi pielęgnacyjne i popularny kwas hialuronowy, za pomocą którego można wypełnić powstałe w dłoniach zagłębienia i przywrócić gładkość skóry. W przypadku dużych, rzucających się w oczy zmian pigmentacyjnych lekarz medycyny estetycznej może nam zasugerować laseroterapię lub ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym, które pomogą odzyskać gładkość i jędrność skóry a przy okazji wyrównają koloryt skóry.