Recenzja telewizora LG 32LM630B – ekonomiczny, ale czy dobry?

Kupując telewizor niebezpodstawnie oczekuje się tego, że dostanie się sprzęt, który posłuży latami, a przede wszystkim będzie doskonale spełniał swoje zastosowania. Zrozumiałe jest, że są tutaj osoby mniej i bardziej wymagające – te, które oczekują niskiej ceny oraz takie, które stawiają na jakość zupełnie od niej niezależną. Dziś w moje ręce trafił telewizor LG 32LM630B, który stara się znaleźć w tym wszystkim złoty środek. Jest opcją tanią, a jednocześnie chwali się jako ten wysokiej jakości. Jak to wygląda w praktyce? Zapraszam do mojej recenzji.

Telewizor LG 32LM630B – pierwsze wrażenia

Co skłoniło mnie ku zainwestowaniu w ten telewizor? Przede wszystkim ciekawość. Bardzo zaintrygowała mnie jego niska cena, ale i to, że ludzie w większości go chwalą – w dodatku po wieloletnim użytkowaniu go. Mimo wszystko jednak sprzęt ten kupowałem z dużą dozą niepewności.

Recenzja telewizora LG 32LM630B - ekonomiczny, ale czy dobry?Gdy tylko wszedłem w posiadanie tego telewizora, okazało się, że wygląda bardzo stylowo. Jeśli więc ktoś spodziewa się czegoś nieeleganckiego i adekwatnego pod względem wyglądu do ceny, zawiodę go. Telewizor ten w żaden sposób nie odstaje od tego, do czego przyzwyczaił sprzęt znacznie bardziej kosztowny. Tak właściwie goście mogą nie poznać, że mają do czynienia z produktem z niższej półki cenowej. Telewizor LG 32LM630B https://vobis.pl/rtv/telewizory/telewizor-lg-32lm630b wygląda zwyczajnie i prosto – tak naprawdę jednak w jego prostocie można znaleźć elegancję. W zestawie znalazłem świetną podstawkę, która znakomicie osadziła telewizor na moim stoliku RTV. Okazała się bardzo przydatna i taka właśnie jest – przynajmniej dla osób, które nie mają ochoty na to, by swój telewizor wieszać na ścianie. Ja do takich osób należę. W razie czego zresztą można zamontować go właśnie na niej. Oferuje on bowiem wsparcie dla VESA 200×200, choć uchwyt w tym przypadku trzeba oczywiście zakupić osobno.

Ogólnie zatem rzecz biorąc, telewizor ten spełnił moje oczekiwania pod względem wyposażenia, ale i wyglądu. Waży niewiele (poniżej pięciu kilogramów), więc żadnego problemu nie sprawiło mi osadzenie go na szafce. Słowem: wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie.

Telewizor LG 32LM630B w akcji – jak radzi sobie w codziennym użytkowaniu?

Codzienne użytkowanie telewizora marki LG nie przyniosło mi rozczarowania. Wręcz przeciwnie, stale przekonywałem się do niego i tego, że jest on w stanie zastąpić większe i droższe modele. Oczywiście, ekran nie należy do największych, a brak full HD może odrzucać. Nie sposób jest się z tym nie zgodzić – zwłaszcza, że to właśnie to ostatnie staje się obecnie standardem. Mi jednak nie było potrzebne i uważam, że wielu osobom również nie będzie. Zwłaszcza tym mniej wymagającym, starszym, zwracającym uwagę wyłącznie na to, jak wyraźny obraz telewizor prezentuje. A z tym ten konkretny model radzi sobie wyśmienicie. Moim zdaniem warto docenić jego prostotę, bardzo solidne wykonanie. Jest sprzętem kompletnym, niewymagającym doinwestowywania w niego pieniędzy. Działa u mnie już od kilku lat i mogę świadomie go polecić.

Na co zwróciłem największą uwagę testując telewizor w akcji? Przede wszystkim na:

  • bardzo dobre odwzorowanie kolorów – barwy wyświetlane przez telewizor są bardzo wyraźne i po prostu piękne. Jest to bardzo odczuwalne – tym bardziej, jeśli przesiada się ze starszego telewizora. Ten konkretny model wspiera wiele formatów HDR, co jest zauważalne;
  • wygodne trzy porty HDMI – często podłączam pod swój telewizor różnego rodzaju urządzenia. Na stałe jest do niego podłączony dekoder i konsola – dlatego też uznałem za świetne załączenie w nim dodatkowego portu, który umożliwił mi podłączenie mojego dysku twardego i odtwarzanie filmów bezpośrednio z niego;
  • świetny dźwięk – telewizor wspiera technologię Virtual Surround Plus – i nie jest ona jedynie szyldem reklamowym. Rzeczywiście, wydobywające się z niego dźwięki pochodzą zewsząd, a jego jakość jest naprawdę świetna. Moim zdaniem to jemu należą się największe oklaski właśnie jeżeli chodzi o ten telewizor;
  • zero udziwnień – nie lubię telewizorów, w których mnóstwo jest “bajerów” – uważam, że zazwyczaj odciągają one uwagę od niedociągnięć w samym urządzeniu. Dlatego też tutaj doceniłem prostotę wykonania i przejrzystość jeżeli chodzi o oferowane przez ten telewizor funkcje;
  • SmartTV – bez tego nie mógłbym się w tym momencie obyć. Moim zdaniem w tym telewizorze działa to naprawdę bardzo dobrze –  spełnia swoje założenia i po prostu jest czymś, po sięga się każdego kolejnego dnia.

Podsumowanie

Telewizor LG 32LM630B jest opcją dla osób, które od sprzętu tego typu nie wymagają “cudów”. Ma wyświetlać ładny obraz i po prostu sprawdzać się w swoim codziennym użytkowaniu. Moim zdaniem model od LG jest w tej półce cenowej jedną z ciekawszych propozycji. Sprawdza się przy codziennej jego eksploatacji, można do niego podłączyć kilka urządzeń (HDMI), a wydobywający się z niego dźwięk stoi na co najmniej bardzo dobrym poziomie. Ja ze swojej strony mogę śmiało polecić. Jeżeli nie dysponuje się budżetem na telewizor kilkukrotnie droższy i nie potrzebuje się Full HD, jest to opcja świetna. Taka, z której można być zadowolonym.