Studio tatuażu

Studio tatuażu: pojęcie “tatuażu” obecnie nie jest już dla nas obcym pojęciem. Jeszcze w nie tak dawnych czasach był on przede wszystkim zarezerwowany dla osób osadzonych w więzieniach, był to taki znak rozpoznawczy w więzieniach. Już w czasie wojny w obozach koncentracyjnych używano tatuaży aby oznaczać numerami więźniów. W obecnych czasach tatuaż wykorzystywany jest już tylko do ozdoby ciała. Wiadomo, że tatuaże mają swoich zwolenników jak i przeciwników.

Czy warto być tatuażystą?

tatuaże
tatuaże luckyseven.pl

Część społeczeństwa uważa, że jest to oszpecanie ciała a część uważa to za fajną “trwałą” pamiątkę zdobiącą ciało. Studio tatuażu jest już obecne w naszym kraju od dobrych kilkunastu lat i wciąż ta dziedzina się rozwija i powstaje coraz to więcej takich salonów. Spora część osób ma zacięcie artystyczne i lubi tworzyć różnego rodzaju obrazki, malunki czy też wzory. Nie każdy dostrzega swój talent a szkoda, bo można wykorzystać to do własnego biznesu i otworzenia własnego  studio tatuażu.

Dużą część ludzi od otwarcia własnego biznesu odstraszają koszta, bo wiadomo, że najpierw trzeba zainwestować a dopiero potem czekać aż biznes się rozkręci a pieniądze się zwrócą. Jeśli ktoś ma talent artystyczny to nic praktycznie nie stoi na przeszkodzie by otworzyć swoje własne studio tatuażu, do tego nie potrzeba kończyć żadnej specjalistycznej szkoły, wystarczą kursy na początek wiadomo, że jest to taka branża, że cały czas trzeba się dokształcać by być na bieżąco z panującymi trendami.

Warto przed uruchomieniem całego procesu otwierania swojego studio tatuażu, poćwiczyć chociażby na skórce od banana by wiedzieć czy się do tego nadaje i czy taka praca odpowiada i czy będzie sprawiała frajdę i satysfakcję, bo o to chodzi.

Jednak zanim zdecydujemy otworzyć się własne studio tatuażu warto zatrudnić się w innym studio tatuażu i ćwiczyć swoje umiejętności pod okiem doświadczonego i profesjonalnego tatuażysty po to aby nabyć doświadczenia i dzięki temu w późniejszej fazie po otwarciu własnego studio tatuażu mieć zaufanie klientów a poprzez to duże obroty.

Szkolenia i kursy

Na początek aby się wyszkolić początkowe kursy kosztują od kilku do kilkunastu tysięcy złotych jest to wszystko uzależnione od tego na jakiego instruktora się zdecydujemy i na ile on ceni swoją wiedzę, którą będzie chciał nam przekazać. Posiadanie własnego studio tatuażu jest dość opłacalnym biznesem ponieważ ceny tatuażów kształtują się od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko uzależnione jest od tego na jaki wzór zdecyduje nasz klient, zależy to również od jakości, dobranych kolorów i ogólnego stylu wykonania tatuażu.

W tej branży kalendarze i grafiki są zapełnione na kilka miesięcy do przodu ,jest to uzależnione tym, jaką renomą i sławą cieszy się salon. Wiadomo, że im bardziej znany tym terminy są dłuższe i trzeba zapisywać się na długie miesiące do przodu. Ważną rzeczą jest to, aby przed ostateczną decyzją o założeniu  własnego studio tatuażu przeanalizować rynek w celu sprawdzenia tego czy akurat w naszym mieście jest jeszcze miejsce na kolejne takie studio, po to by uniknąć porażki po jego otwarciu i nie doprowadzić do jego zamknięcia z powodu braku klientów.

Kluczową rzeczą jest również to aby sporządzić sobie biznesplan i wykonać kosztorys ile wyniesie nas założenie własnego biznesu i czy będzie to dla nas korzystne i przyniesie więcej pożytku niż szkody. Warto by pomyśleć również o… unikalności swojego studio tatuażu, żeby wyróżniać się spośród konkurencji czyli można wprowadzić unikalne wzory bądź oprócz wykonywania tatuaży wykonywać różnego rodzaju piercingi lub modyfikacje ciała.

Otwieramy salon

Studio tatuażu
Studio tatuażu

Wiadomo, że będzie trzeba dodatkowo zainwestować w sprzęty, ale również będzie można cieszyć się podwójnym zarobkiem. Więc jeśli zdecydujemy się już ostatecznie do założenia swojego biznesu to należy wiedzieć, że założenie własnej działalności gospodarczej jest bezpłatne, ale aby je otworzyć potrzebna będzie spora ilość papierologii.

Więc w początkowej fazie będzie to CEIDG-1 i należy go złożyć w urzędzie miasta bądź gminy i jednocześnie ten wniosek zostaje wysłany do Centralnej Ewidencji gospodarczej, która przydziela nam numer REGON i NIP i automatycznie zgłasza naszą działalność do ZUS-u i Urzędu Skarbowego.

W czasie wypełniania wszystkich dokumentów niezbędnych do założenia działalności, warto rozejrzeć się za biurem rachunkowym lub księgową jeśli nie chcemy sami się zajmować kwestiami finansowymi i powierzyć je doświadczonej i sprawdzonej w tej dziedzinie osobie. Warto mieć również na uwadze to, że może nie na początku działalności, ale jeśli zdecydujemy się na zatrudnienie pracownika należy do 7 dni po podpisaniu umowy zgłosić go do ZUS-u. Wydaje się, że już nic nie stoi na przeszkodzie i możemy zacząć pracę, ale jednak należy poczekać na zgodę od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Kosztowną rzeczą nie związaną do końca z wydatkami na studio tatuażu jest przystosowanie lokalu do wymogów sanepidu. Kolejnym sporym wydatkiem jest wynajęcie lokalu, na początku zanim nie będziemy pewni czy ten biznes nam się rozrusza i będzie przynosił dochody ,nie warto kupować własnego lokalu bo potem może okazać się to dużym problemem.

Lucky Seven studio tatuażu
Chmielna 13,
00-021 Warszawa
500 777 777
www.luckyseven.pl