Bez jakich akcesoriów nie obejdzie się żaden smartfon?

Jeżeli chodzi o akcesoria do telefonów, możemy wyróżnić dwa rodzaje. Chodzi mianowicie o produkty ułatwiające korzystanie z naszego smartfona oraz takie, które oferują dodatkowe funkcje. Te pierwsze należą do bardziej tradycyjnych akcesoriów cieszących się ogromną popularnością. Ponieważ trudno wyobrazić sobie życie bez telefonu, zakup użytecznych dodatków stanowi rozsądną inwestycję. Należy jednak zadbać o wybranie wysokiej jakości produktów niezależnie od ich zastosowania.

Akcesoria do smartfonów, które przydadzą się podczas jazdy samochodem

Jeśli dużo podróżujemy naszym samochodem, warto wyposażyć się w ładowarkę samochodową. Bardzo często używamy naszych smartfonów jako nawigacji. Przekłada się to na intensywne zużywanie się baterii. Dlatego też niezbędny będzie zakup takiego urządzenia. W zależności od modelu może posiadać jedno lub dwa porty USB. Pozwoli to nam ładować jednocześnie kilka telefonów. Warto zdecydować się na ładowarkę uniwersalną, która będzie współpracowała z każdym modelem smartfona. Kolejnym przydatnym gadżetem jest zestaw głośnomówiący, dzięki któremu możliwe jest rozmawianie przez telefon w każdym momencie jazdy naszym samochodem. Na rynku dostępne są nie tylko standardowe zestawy głośnomówiące, ale także zaawansowane modele, oferujące możliwość jednoczesnego łączenia się z kilkoma telefonami. Są także w stanie automatycznie włączać się w momencie, gdy wsiądziemy do naszego pojazdu. Do kolejnych dodatkowych funkcji należy między innymi redukowanie szumu. Najlepiej kupić zestaw, który nie sprawi nam problemów podczas montażu. Jednoczesne prowadzenie samochodu i rozmawianie przez telefon jest w Polsce zabronione. Z tego powodu, jeśli chcemy móc korzystać z nawigacji, konieczne będzie posiadanie właściwego uchwytu. Chodzi konkretnie o rodzaj samochodowy, który zazwyczaj mocuje się na przedniej szybie za pomocą przyssawki. Bez większych problemów można znaleźć model przytwierdzony do deski rozdzielczej lub kratki nawiewu. Wszystko zależy od naszych preferencji. Tego typu akcesoria do telefonów używane są podczas jazdy rowerem. Wtedy uchwyt instalowany jest na kierownicy naszego roweru. Jeżeli planujemy jechać wyboistą trasą, konieczne będzie kupienie solidnego i mocnego uchwytu.

Jakie akcesoria pozwolą nam zabezpieczyć nasz telefon?

Samo etui nie wystarczy jednak do skutecznej ochrony naszego smartfona. Konieczne jest zakupienie dodatkowych akcesoriów do telefonu. Chodzi mianowicie o szkło hartowane lub folię ochronną. Ich zadaniem jest zabezpieczenie wyświetlacza przed uszkodzeniami i zarysowaniami. Folia oferuje stosunkowo ograniczoną ochronę, ale jest za to o wiele tańsze. Nie wpływa negatywnie na wrażliwość ekranu na dotyk i jest wyjątkowo prosta w montażu. Dostępne są między innymi produkty matowe oraz błyszczące. Jeżeli zdecydujemy się na te pierwsze, nie będziemy musieli martwić się nadmiernym zbieraniem się odcisków palców. Niestety taka folia prezentuje się mało estetycznie. Gdy wygląd naszego smartfona jest dla nas bardzo istotny, lepiej wybrać folie błyszczące. Podczas jej zakładania należy unikać powstawania pęcherzyków powietrza. Nie tylko pogorszą wygląd wyświetlacza, ale zmniejsza jego funkcjonalność. Aby temu zapobiec, trzeba użyć miękkiej ściereczki i odpowiedniego płynu do czyszczenia. Gdy mamy pewność, że ekran smartfona jest bezwzględnie czysty, możemy powoli zacząć nakładanie folii, zaczynając od dolnej krawędzi urządzenia. Dobrym pomysłem jest jej stopniowe zaciskanie przy użyciu na przykład kart kredytowej. Na sam koniec nie zaszkodzi dodatkowo wygładzić zamontowanej warstwy ochronnej. O ile taka folia zapobiega zarysowaniom, nie sprawdzi się w przypadku poważniejszego upadku. Wtedy przyda się inny rodzaj ochronnych akcesoriów do telefonów. Chodzi o szkło hartowane cechujące się wysokim stopniem twardości. Ta właściwość jest mierzona zgodnie ze skalą Mohsa.

Popularne dodatki do każdego smartfona

Największym problemem stojącym przed nowoczesnymi smartfonami, jest krótki czas żywotności ich baterii. Powszechne są sytuacje, w których akumulator nie ładuje się do pełna. Może to wynikać z jego uszkodzenia lub zbyt wysokiego stopnia zużycia. Intensywne eksploatowanie może znacznie skrócić czas, po którym niezbędna jest wymiana baterii. Z tego powodu jest to jedno z najczęściej wymienianych akcesoriów do telefonu. Szukając dobrego produktu, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Musimy przede wszystkim ustalić typ baterii, która będzie działała w naszym smartfonie. W najnowszych modelach spotkamy się zazwyczaj z bateriami litowo-polimerowymi lub ewentualnie litowo-jonowymi. Oprócz tego istotna jest jej pojemność. Warto zwrócić uwagę, że bardziej pojemne modele będą równocześnie większych rozmiarów i mogą się nie zmieścić do każdego telefonu. Szczególnie problematyczne jest ich wymienianie w przypadku bardzo cienkich smartfonów. Niezależnie od naszych starań, nasze urządzenie zawsze będzie się rozładowywało szybciej, niżbyśmy tego chcieli. Dlatego też warto zakupić kolejne akcesoria do telefonów. Chodzi konkretnie o powerbanki, będące przenośnym bankiem energii.