Co zabrać ze sobą w podróż na Sardynię?

Słoneczne wakacje na Sardynii to marzenie niejednego Polaka, choć nie wszystkich na nie stać. Czasami ludzie oszczędzają wiele miesięcy, aby móc wyjechać na dwutygodniowy urlop do magicznego, włoskiego kurortu. A tam wszystko jest inne. Stale świeci słońce. Noce są krótkie, dni długie, a ludzie serdeczni. Realizując pomysł o wyprawie na Sardynię, trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Postaramy się im przyjrzeć nieco z bliska. Bagaż wakacyjny na Sardynię wcale nie musi być ciężki i bogaty, abyśmy w pełni dobrze czuli się na włoskiej ziemi.

Wszystko, co będzie nam potrzebne na dwa tygodnie pobytu na słonecznej wyspie, przy operatywności i kreatywnych sposobach pakowania zmieścić można już w jednej, góra dwóch walizkach. To, co w pierwszej chwili przychodzi nam do głowy, jeśli chodzi o niezbędne elementy naszego bagażu, to śpiwór do spania. Nie wszystkich stać na pięciogwiazdkowe hotele, a i hostele często bywają zatłoczone i brak wolnych miejsc. Co wtedy zrobić? Można poszukać jakiegoś ustronnego miejsca na sardyńskiej plaży i tam spędzić noc w śpiworze. Niejeden porwał się na takie rozwiązanie i przeżył. Tobie też się uda!

Ciuchy i gadżety w wakacyjnej walizce

Co zabrać ze sobą w podróż na Sardynię?
Co zabrać ze sobą w podróż na Sardynię?

Pamiętaj, że lecisz na wakacje na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl nie po to, aby co godzinę stroić się w wymyślne fatałaszki, ale po to, aby wypocząć i poznać nowych ludzi, spędzić ciekawie czas, nabrać nowych doświadczeń. Możliwość spędzenia niesamowitej przygody powinna przesłonić Ci tak prozaiczne zjawiska jak ciuchy czy spanie w hotelowych łóżkach. Sardynia jest tak piękną wyspą, że żal choćby dodatkowej minuty na spędzanie wolnego czasu w hotelu. Tutaj przyroda pali się w rękach, tak wiele jest dzikich plaż do odkrycia. Malownicze plenery sprzyjają spacerom. Można wypożyczać skutery, samochody, żaglówki czy deski surfingowe. Właśnie Sardynię najlepiej będzie poznawać od strony aktywnych zajęć. Sporty, jakie możesz tam uprawiać, są bardzo liczne. Właściwie na każdym właściwie kroku napotkać można instruktora oferującego swoje porady co do treningów na hotelowej siłowni, indywidualnego programu diet i wszystkiego, co tylko jest związane ze zdrowym stylem życia.

Zabezpieczenie przed słońcem

Pamiętaj, że wakacje na Sardynii to bezustanna walka ze słońcem. Nawet jeśli uciekasz tam przed tradycyjną, polską jesienią czy zimą, od nadmiaru słońca możesz mieć problemy ze zdrowiem. Opalać się należy rozsądnie, stosując sprawdzone i bezpieczne kosmetyki do ochrony skóry przed słońcem. Posiadają one wysokie pH, dzięki czemu chronią nas o każdej porze dnia. Nie tylko wtedy, gdy leżymy płasko na plaży, opalamy się biernie, ale również wtedy, gdy pozostajemy w ruchu. To już od dawna jest udowodnione, że najszybciej opalimy się będąc w bezustannym ruchu. Dlatego, przed wyjściem na każdy długi spacer – olejek ochronny lub krem do opalania staje się koniecznością. Jeśli zwiedzamy Sardynię przed południem, trzeba koniecznie ochronić głowę. Można do tego wykorzystać klasyczną czapkę z daszkiem, albo efektownie zaprojektowany kapelusz słomkowy, z bardzo szerokim rondem. W takich kapeluszach wszystkie kobiety, bez względu na narodowość, przypominają prawdziwe Włoszki.

Wygodne buty na urlop na Sardynii

Spędzając aktywnie wakacje na Sardynia 2019 https://wakacjenasardynii.pl/oferty-2019, trzeba w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę obuwie sportowe, lekkie i przewiewne. Dzięki nim nawet po wielu godzinach wędrówek po skałach czy po plażach nasze stopy nie będą się czuły przemęczone. Najlepsze i najbardziej wypróbowane są sportowe, klasyczne adidasy, bądź trampki. I nie chodzi tu nawet o marki, ale o funkcjonalność. Sardynię naprawdę zwiedzić możesz w butach za 20 złotych, nie musisz kupować kosztowniejszych odpowiedników zwykłych trampek tylko po to, aby zaimponować znajomym, z którymi wspólnie wybraliście się w podróż. Na plażę przydadzą się leciutkie klapki, wkładane przez duży palec u stopy, tzw. „japonki”. Jest to obuwie niezwykle praktyczne i uniwersalne, idealne na plaże zarówno piaszczyste, jak i bardziej kamieniste.

Fotografuj, uwieczniaj, opisuj

Pamiątki są ważną, integralną częścią każdej podróży. Spędzając wakacje Sardynia 2019 https://wakacjenasardynii.pl/blog/oferty-first-minute–wakacje-na-sardynii-2019 dobrze będzie dokumentować każdy krok na obcej ziemi w postaci fotografii czy filmików kręconych telefonem komórkowym. Nie musisz już zabierać ze sobą wielkiej kamery przenośnej, ponieważ kamerki obecne w naszych smartfonach mają często równie dobrą jakość prezentowania obrazu.

Zdjęcia robione przez aparat fotograficzny możesz później zostawić sobie w ramach pamiątki, ale także chcielibyśmy Cię zachęcić do prowadzenia bloga w Internecie. Takie działania pozwalają na podzielenie się swoją wiedzą i wrażeniami z podróży z milionami internautów. Twoje opisy pod fotografiami na stronie internetowej z pewnością mogą zachęcić niejedną osobę, aby w przyszłym roku, podczas urlopu podążyła Twoimi śladami. Jak najwięcej uwiecznionych wspomnień w formie fotografii daje nam szansę powrotu do magicznych chwil, gdy tylko zatęsknimy za dawnymi wrażeniami i emocjami. Sardynia https://www.linkedin.com/showcase/sardynia-wczasy/ ma tak wiele nieodkrytych skarbów krajobrazowych, że można się tam wybierać co roku!