Domy drewniane – nowy, ciekawy trend na rynku nieruchomości

Budowa domu to jedna z najpoważniejszych decyzji, jakie przyjdzie podjąć w całym życiu wielu osobom. Nie jest to wcale łatwa decyzja, ponieważ wiąże się z tym bardzo duża odpowiedzialność. Budowa domów drewnianych https://domyhbe.pl/ staje się coraz popularniejsza, więc może warto się nad takim domem zastanowić? Niektórzy cały czas wątpią w naszym kraju w jakość domów z drewna. Mimo że wiele osób w Stanach Zjednoczonych, czy też w Skandynawii, od lat żyje w takich domach, to u nas ludzie mają wątpliwości odnośnie do bezpieczeństwa, trwałości, trudności w ogrzewaniu i tak dalej. Wiąże się to głównie z tym, że zamiast podpierać się prawdą, ludzie wolą głosić własne, niczym nieuzasadnione teorie, ponieważ z góry oceniają, że domu murowane są trwalsze i lepsze. Natomiast budowa domów drewnianych niesie za sobą wiele zalet i jeśli dom jest zbudowany dobrze, to nie trzeba obawiać się w przyszłości żadnych problemów.

Skąd wątpliwości dotyczące jakości budowy domów drewnianych?

Gdy takie domy zaczęły dopiero co w Polsce powstawać, niestety brakowało nam specjalistów, którzy zajęliby się przypilnowaniem, aby wszystko zostało zrobione odpowiednio i na najwyższym poziomie. Budowa domów drewnianych odbywała się wtedy nie w taki sposób, jak to prawidłowo powinno przebiegać, nie przypilnowano jakości wykorzystywanych materiałów i jakości świadczonych usług, dlatego też domy te zaczęły z biegiem lat ulegać usterkom, co skutkowało wysokimi wydatkami na remonty. Na szczęście już teraz, po wielu latach, możemy powiedzieć, że w naszym kraju znajdziemy specjalistów od budowy domów drewnianych, którzy są w stanie świadczyć nam usługi na naprawdę wysokim poziomie. Dzięki temu wszelkie teorie, na temat nietrwałości domów z drewna, łatwo można obalić.

domy drewniane Szczecin https://domyhbe.pl/pl/kontakt

Czy takie domy są wytrzymałe?

Jedną z najczęściej powtarzanych plotek, na temat tego, że budowa domów drewnianych się nie opłaca, dotyczy między innym ich odporności na warunki atmosferyczne, czy też ogień. Jeśli chodzi o te pierwsze, to dobrze zbudowany dom, który zostanie odpowiednio przytwierdzony do gruntu, nie będzie sprawiać kłopotu, w przypadku większych wiatrów i będzie w stanie z nimi walczyć. Jeśli chodzi o tornada, czy huragany, to niezależenie od tego, czy będzie to dom murowany, czy drewniany, może on ulec uszkodzeniu. Choć oczywiście domy murowane są mocniejsze, co nie ulega wątpliwości, to mimo wszystko należy również pamiętać o tym, że domy z drewna również są bardzo trwałe, a jedynie niewiele mniej niż murowane. Natomiast w przypadku zagrożenia pożarem, również nie trzeba się obawiać, że dom spłonie jak zapałka. Dobrze przeprowadzona budowa domów drewnianych, to gwarancja tego, że taki dom będzie w stanie oprzeć się ogniu. Drewno powinno być odpowiednio zabezpieczone i zakonserwowane, przez przygotowane na ten cel środki. Jeśli tylko zadba się o to, to dom naprawdę będzie ognioodporny i do przyjazdu służb, będzie w stanie opierać się ogniu. Dodatkowo warto wiedzieć, że w domach często tak naprawdę głównie pali się wyposażenie, ponieważ samo drewno ma naturalną tendencję do tego, by opierać się ogniu.

Budowa domów szkieletowych https://domyhbe.pl/pl/wiedza – skąd wziąć odpowiednie drewno?

Jeśli dom ma być trwały, przetrwać co najmniej kilkadziesiąt lat, jeśli nie co najmniej sto, to należy do jego wybudowania wykorzystać odpowiednie materiały. Nie można brać byle jakiego drewna, ponieważ naturalną cechą tego materiału jest to, że on pracuje, a więc może przez lata się nieco zmieniać, co w zależności od gatunku, może mniej lub bardziej wpływać na jego trwałość. Najlepszym sposobem na to, by wybrać dobrej jakości drewno, jest udanie się do specjalisty, który zna się na budownictwie i gatunkach drzew i będzie w stanie doradzić, jakie drewno wybrać, jaką powinno mieć wilgotność, a także jak je przygotować i zaimpregnować, by dobrze się sprawdzało, jako materiał na dom.

Budowa domów drewnianych to dobra decyzja i w ten sposób można zapewnić sobie wspaniały dom, lecz naprawdę trzeba zadbać o to, by dom był wybudowany z dobrej jakości materiałów. Ważne jest nie tylko to, jaki gatunek zostanie wybrany, ale również skąd drewno zostanie sprowadzone, ponieważ drewno z Polski, z Rosji, czy ze Skandynawii, może mieć inne cechy, mimo że pochodzi z jednego gatunku.

Czy drewno można łączyć z innymi materiałami?

Budowa domów drewnianych nie musi ograniczać się jedynie do budowania przytulnych domków, o charakterze zabudowy klasycznej, lecz można pozwolić sobie również na bardzo nowoczesne budownictwo. Drewno to materiał, który świetnie współpracuje z innymi materiałami, takimi jak na przykład stal, czy też szkło, dlatego też można przy wykorzystaniu drewna wybudować sobie naprawdę nowoczesny dom, który będzie zachwycał wszystkich gości. Połączenie przyjaznego i ciepłego drewna, z zimną stalą, to rozwiązanie, na które może zdecydować się każdy, kto pragnie czegoś nietypowego.