Pościel na każdą porę roku

Wybór pościeli satynowej nie jest wbrew pozorom prostą sprawą. Nie chodzi tutaj wyłącznie o kolorowy zawrót głowy i trudność z wyborem wzoru, bo przecież wszystkie są piękne i najchętniej chciałoby się kupić cały asortyment, ale trwałość i funkcjonalność pościeli. Wysoka wytrzymałość materiału daje pewność, że komplet nie będzie przecierał się, nie porobią się na nim nieestetyczne dziurki. Pościel dobrej jakości po wielu praniach zachowuje oryginalny wygląd i nasyconą kolorystykę.

Dla zdrowia skóry

Pościel z bawełny ma bezpośrednią styczność ze skórą. W związku z tym powinna być przyjazna i bezpieczna dla ludzkiego ciała – nie może wywoływać alergii ani podrażnień. Komplety bawełniane dobrej jakości są przewiewne, zapewniają spokojny i nieprzerwany sen, ponieważ człowiek nie budzi się spocony. Pościel z bawełny jest polecana dla osób, które mają problemy z zasypianiem – jest  miła w dotyku, delikatna i według użytkowników szybciej zasypia się będąc przykrytym piękną pościelą w ulubione wzory.  Nieprzerwany sen jest zdrowy – człowiek budzi się wypoczęty, szczęśliwszy, bardziej chętny do pracy/nauki i nie odczuwa znużenia zaledwie po paru godzinach codziennego funkcjonowania.  Wiele osób uważa, że pościel z bawełny jest całoroczna. Zdaniem sprzedawców pościel z bawełny można podzielić na letnią i zimową

Skrajne pory roku

Lato i zima to dwie skrajne pory roku, jeżeli chodzi o warunki termiczne. Od temperatur w nocy zależy jakość snu człowieka. Latem często budzimy spoceni, a zimą odczuwamy niską temperaturę podczas snu. Rozwiązaniem problemu są pościele na lato i zimę. Dobrą wiadomością jest fakt, że na każdą porę roku kupimy świetnej jakości pościel z bawełny, która zapewni komfortowy sen i będzie wspaniałą dekoracją sypialni.

Polecamy szczególnie:

Pościel na lato

Pościel bawełniana na lato powinna być lekka i przewiewna. Dzięki temu nie będzie ogrzewała dodatkowo ciała podczas upalnych ciepłych nocy. Pościel powinna „oddychać”, co zapewnia komfort termiczny i zapobiega wybudzeniu się i poceniu. Bawełna jest włóknem w 100% naturalnym. Wybór pościeli letniej z materiałów sztucznych, nawet najcieńszych nie zapewnia prawidłowej cyrkulacji powietrza i skutkuje podrażnieniami skóry, a nawet odparzeniami. Letnia pościel powinna być bawełniana.  Różnorodność gatunków materiału, jakim jest bawełna sprawia, że możemy wybierać pościel bawełnianą w ulubionym rodzaju materiału bawełnianego. Latem najlepiej sprawdza się pościel z bawełnianej satyny. Chłodzi skórę, jest gładka i cienka, ma właściwości antyalergiczne. Satyna bawełniana ma delikatny połysk, dzięki czemu wygląda elegancko. Proces uszlachetniania przędzy zwiększa jej wytrzymałość. Pościel z bawełny satynowa nie odbarwia się i nie odkształca. Komplety letnie mają ciekawe, wakacyjne nadruki. Naturalnym materiałem wykorzystywanym do szycia pościeli jest jedwab, który jest przewiewny i zapewniający stałą cyrkulację powietrza podczas snu produkt. Jego śliska powierzchnia  utrudnia gromadzenie się kurzu, co oznacza, że ma właściwości antyalergiczne. Swoich zwolenników ma także pościel bambusowa, która nie gromadzi kurzu, ani roztoczy oraz chłodnie i odprowadza wilgoć. Jest polecana alergikom i osobom, które pocą się w trakcie snu.

Przyjemne ciepło w zimie

 Mroźne zimowe noce nie należą do przyjemnych. Jeżeli w mieszkaniu nie ma centralnego ogrzewania, to pomieszczenia szybko wychładzają się i domownicy marzną. W przypadku centralnego ogrzewania zimna nie odczuwa się aż tak mocno, ale suche powietrze nie jest za dobre dla zdrowia. Lepiej otulić się ciepłą kołdrą niż spać przy ogrzewaniu  ustawionym na maksymalną temperaturę. Pościel bawełniana na zimę powinna łączyć w sobie właściwości termoizolacyjne i przewiewność.  Z materiałów powstałych z bawełny najlepszym wyborem na zimę będzie flanela , która jest grubsza od zwykłej bawełny i puszysta. Pościel z bawełny flanelowa dłużej utrzymuje ciepło, jest lekka i oddychająca. To znakomity wybór na zimę. Pościel wełniana to rzecz luksusowa, ponieważ jest uzyskiwana z wełny merynosów. Posiada właściwości termoizolacyjne, skutecznie zatrzymuje ciepło, jest antystatyczna. Z kolei pościel jerseyowa jest wykonana z podwójnej przędzy o grubym splocie, więc znakomicie sprawdzi się podczas mroźnych zimowych nocy. Jest trwała, może służyć przez wiele lat. Pościel z bawełny flanelowa jest dostępna w wielu wzorach i kolorach.  Sprzedają ją nawet wielobranżowe sieciówki, hipermarkety i sklepy z wyposażeniem wnętrz. Jej cena jest przystępna i stosunkowo niska w porównaniu do cen pościeli wełnianej.

Pościel z bawełny zdominowała rynek i ma osiągnęła najlepsze wyniki sprzedażowe.  Zawdzięcza to swoim właściwościom i bogactwo kolorystyki i wzorów. Obok pięknej pościeli bawełnianej nie można przejść obojętnie.  Rewolucja technologiczna, jeżeli chodzi o proces produkcji pościeli, pozytywnie wpłynęła na jakość pościeli i jej dostępność. Wystarczy wybrać wzór, nawlec poszewki na kołdrę i poduszkę, aby podziwiać jej urok i zapewnić sobie wygodę i piękne sny.