Zakup wymarzonej działki

Chcemy w końcu wybudować dom, zyskać własne miejsce na ziemi, zapewnić swojej rodzinie odpowiednie warunki, mieć po prostu swoją wymarzoną przestrzeń do życia. Zanim jednak zdecydujemy się już na pierwsze kroki związane z samą budową, na samym początku musimy zakupić działkę. Od tego tak naprawdę trzeba zacząć, by móc zrealizować swoje marzenia. Działki na sprzedaż dostępne są w różnych cenach, mają różną wielkość, określony status. Jedne są tak przystosowane, że bez problemu możemy niemal od razu rozpocząć budowę, inne wymagają odpowiedniego przygotowania. Nie jest to mała inwestycja, dlatego też trzeba mieć na nią odłożone trochę pieniędzy lub też od razu zdecydować się na kredyt, za który i kupisz działkę i później wybuduje się też dom. Oferty są dopasowane do potrzeb, oczekiwań i wymagań wszystkich klientów. Każdy bez większego problemu może znaleźć odpowiednią działkę dla siebie. Jedni stawiają na małe, inni z kolei wybierają duże, bo marzą o wielkim ogrodzie, sporej przestrzeni, ogromnym domu.. To, co wybierzemy jest tak naprawdę naszą indywidualną decyzją, zależną w dużej mierze przede wszystkim od możliwości naszego portfela.

 

Gdzie kupić działkę?

Dla większości osób chcących wybudować dom, niezwykle dużym problemem jest zdecydowanie się na miejsce, gdzie ma on powstać. Przeglądając działki na sprzedaż musimy jasno określić, gdzie chcemy postawić nasz dom. Wiadomo, iż budowa to inwestycja w większości przypadków na całe nasze życie. Tworząc dom chcemy pozostać w nim już do śmierci. Tak istotną więc rolę odgrywa to, gdzie on stanie. Prawda? Jedni starają się kupić działkę blisko domu rodzinnego, blisko rodziny, przyjaciół. Pozostają w tej samej miejscowości, co jest zdecydowanie łatwiejsze przede wszystkim ze względu na to, że zawsze mamy te najważniejsze osoby obok. Jeśli pojawią się w naszej rodzinie dzieci, na pewno zatroskana babcia zawsze będzie gotowa do pomocy, jeśli wymaga tego sytuacja. Ukochani rodzice służący radą i pomocą to w wielu sytuacjach podjęcie decyzji o zamieszkaniu gdzieś jak najbliżej nich. Nie każdy jednak jest taki sam. Zdarzają się osoby, które pragną z kolei odejścia od tego rodzinnego ciepła, o totalnym odcięciu się od całej przyszłości, od rozpoczęcia życia z dala od tego, co tym życiem było do tej pory. Takie osoby patrzą na działki na sprzedaż położone w zupełnie innych częściach Polski, w zupełnie nowym świecie. Jest także grupa osób, która zmienia miejsce zamieszkania ze względu na pracę. Do tej pory mieszkała w niewielkiej miejscowości pod Poznaniem. Udało się jej jednak awansować, dostała doskonałą pracę w Warszawie, umowę na stałe, warunki idealne, zarobki pięciokrotnie wyższe, niż do tej pory. Bierze taką pracę i całkowicie zmienia ona swoje życie wyprowadzając się. Osiedlając się już tam, żyjąc jakiś czas zamarzy by i tutaj mieć swój dom. I wtedy kupuje właśnie tam działkę i stawia tam swój wymarzony dom.

 

Działki na sprzedaż – w mieście czy na wsi?

Bardzo dużym dylematem dotyczącym większości kupujących działkę jest wybór jest w konkretnym miejscu. Zastanawiamy się nad tym, czy nasz dom ma powstać w mieście, czy może chcemy osiedlić się na wsi? Tak naprawdę trudno jest podjąć jednoznaczną decyzję i od razu zdecydować, co będzie najlepsze. Działki na sprzedaż zarówno w mieście, jak również i na wsi mają swoje plusy i minusy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto niewątpliwie stworzyć sobie listę zalet i wad, aby móc postawić na to, co okaże się być dla nas najlepsze i najbardziej właściwe. Musimy zadać sobie pytanie – jak z dojazdem, jak ze szkołami dla dzieci, gdzie będzie nam lepiej, co lubimy, na co stawiamy. Jedni ludzie uwielbiają miasto i nie wyobrażają sobie życia w nim, inni z kolei pragną spokoju, ciszy, totalnej beztroski i oderwania się od tego pędzącego życia i ciągłej pogoni za niewiadomo czym.

 

Gdzie szukać działki pod budowę domu?

Mamy już ustalone oczekiwania, znamy swoje potrzeby, a więc gdzie teraz szukać takiej działki? Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście Internet, bo to on właśnie otwiera przed nami szereg możliwości i szybkiego działania. Przeglądając działki na sprzedaż możemy od razu określić nasze parametry, tym samym też mając możliwość otrzymania tylko takich propozycji, którymi możemy być zainteresowani. To my sami wybieramy wielkość działki, gdzie ona ma być, co jest dla nas istotne. Korzystając z takich filtrów, mamy możliwość otrzymania jedynie takich ofert, które będą dopasowane do właśnie do nas. Innym miejscem są standardowo lokalne gazety i choć tutaj ofert jest już zdecydowanie mniej, to jednak nadal można znaleźć propozycję skierowaną właśnie dla nas. A jeśli poszukiwania na własną rękę na nic się zdają to z całą pewnością warto wybrać między innymi agencje nieruchomości, które są takimi firmami, z jakimi poszukiwania wymarzonej działki to prawdziwa przyjemność. My określamy potrzeby, agencja robi wszystko za nas.