Co zrobić, kiedy samochód nie działa jak należy

Dzieje każdego samochodu w którymś momencie się kończą. Jest to tylko maszyna, która niestety po latach eksploatacji może już odmówić działania. Decyzji o wymianie starszego modelu na nowy nie warto odkładać w czasie. Zamiast ciągle odwiedzać mechanika, dużo lepszym pomysłem jest odwiedzić skup samochodów. Działanie takich firm obejmuje całą Polskę.

Dlaczego warto wybrać skup aut?

Skup samochodów to wiele atutów. Przede wszystkim jest to już wspomniana oszczędność czasu. Nie trzeba zbędnych formalności, nie trzeba samodzielnie tworzyć ogłoszeń, fotografować samochodu, nie trzeba wreszcie odpowiadać na wiele zgłoszeń potencjalnych klientów, umawiać się na oględziny i jazdy próbne. Skup samochodów to z góry podana cena, zgodnie z którą można od razu planować swoje ewentualne wydatki.

Skup Aut
Skup aut

Skup samochodów to również możliwość uniknięcia całego urzędowego zamieszania. Po sprzedaży auta wystarczy udać się do Wydziału Komunikacji i poinformować o zmianie właściciela, a także powiadomić o tym fakcie towarzystwo ubezpieczeniowe. Całość jest bardzo łatwa do przeprowadzenia i nie nastręcza dodatkowych problemów. Przede wszystkim masz gwarancję uczciwości – umówione pieniądze otrzymasz od razu.

Dlaczego należy sprzedać stary samochód?

Pamiętaj, że twój stary samochód może powodować duże zagrożenie na drodze i zanieczyszczać środowisko naturalne. Z jednej strony rodzi to frustrację, a z drugiej – wpływa również na poczucie komfortu. Wiele pieniędzy wydanych na naprawy nie jest najlepszą inwestycją, ponieważ zwraca się ona tylko w minimalnym stopniu. Skup samochodów to zdecydowanie miejsce dla osób, które chcą raz na zawsze pozbyć się problemu.

Samochód należy do grona przedmiotów, które posiada coraz większa rzesza Polaków. To samochód jest między innymi odpowiedzialny za komfort wynikający z codziennego użytkowania. Dzisiaj trudno jest sobie wyobrazić chociażby większe zakupy bez auta pod ręką. Skup samochodów w przypadku niesprawnego auta na własną rękę sprawdzi, co jest tego przyczyną. Wówczas właściciel musi policzyć, czy koszty ewentualnej naprawy nie przewyższą wartości pojazdu. Niebezpieczna jest zwłaszcza sytuacja, w której zepsute są podstawowe elementy samochodu. Ich wymiana jest zawsze drogim przedsięwzięciem. Pomimo naprawy samochód, na przykład powypadkowy, nie nadaje się już nierzadko do dalszej eksploatacji. Czasami samochód powypadkowy należy poddać kasacji, aby nie stanowił on zagrożenia na drodze. Duże uszkodzenia pojawiają się po czasie, nawet jeżeli pozornie nie jest to widoczne i pojazd prezentuje się dobrze. W przypadku niesprawnego pojazdu konieczność naprawy może powracać, a wymienione części mogą się nadal często psuć i wymagać kosztownych ingerencji.

Jednak niesprawne auto także można sprzedać. Czasami skup aut jest zainteresowany także nim, jeżeli może go naprawić na własną rękę, a następnie sprzedać z dużym zyskiem. Dla klienta jest to bardzo opłacalne, ponieważ otrzymuje pieniądze wprost do ręki, a za gotówkę od razu może kupić nowy pojazd lub cokolwiek innego. Kupujący niesprawny pojazd musi mieć świadomość jego usterek. W przypadku, kiedy były one podane w ogłoszeniu i wskazane przez kupującego, nabywca nie ma prawa do rękojmi z tego tytułu. Reklamacja nie działa w przypadku, gdy nabywca został poinformowany o wadach przedmiotu i mimo tego zdecydował się na zakup. Rękojmia nie dotyczy również naturalnego zużywania się pojazdu.

Złomowanie aut

Złomowanie auta  to rozwiązanie idealne w sytuacji, kiedy już nie ma możliwości naprawy pojazdu. Zgodnie z przepisami prawa, właściciel pojazdu nienadającego się już do eksploatacji jest winien jego oficjalnego zezłomowania w miejscu do tego przeznaczonym. Jeżeli żaden skup samochodów nie jest już zainteresowany twoim pojazdem w całości, możesz spróbować sprzedać go jedynie na części. Najczęściej w takich przypadkach cała karoseria nadaje się tylko i wyłącznie do złomowania. Podobnie jak ma to miejsce przy skupie aut za gotówkę, warto sprawdzić najpierw cenową propozycję, aby znaleźć rozwiązanie jak najlepsze dla swoich potrzeb. Kasacją pojazdów zajmuje się także część warsztatów mechanicznych, a także komisy samochodowe oraz punktu skupu samochodów w różnym stanie technicznym, również powypadkowych.

Niektórzy właściciele zamiast legalnej ścieżki, decydują się na porzucenie auta, co jest całkowicie niezgodne z prawem. W niektórych przypadkach decydując się na legalną kasację pojazdu, można za niego otrzymać jeszcze pewną kwotę pieniędzy. Niektóre elementy wyposażenia możesz sprzedać samodzielnie, a także uzyskać pieniądze za samą wagę złomowanego wraku. Po oddaniu samochodu nie tylko na złomowisko, należy go wyrejestrować. Ważną informacją jest możliwość odzyskania niewykorzystanej składki za OC. Jeżeli płacisz ją z góry na cały rok, w momencie oddania pojazdu na szrot musisz się zgłosić do ubezpieczyciela, który wypłaci należność. Uważaj, żeby twojej składki nie odebrał nieuczciwy handlarz!